Sorulara Göz At

Hakkımızda

“Yetiştirici soruyor” ismiyle yayın yapan bu internet platformu “Bilgi paylaştıkça güzelleşir ve bereketlenir” ilkesiyle çiftlik hayvanları yetiştiriciliği ve beslenmesi alanında Türk yetiştiricisine güncel ve doğru bilgi paylaşımı yapmak amacıyla kurulmuştur.

Önceleri sadece soru ve cevap şeklinde "tarımdanhaber.com" sitesinde hizmet veren “Yetiştirici soruyor” köşesi bundan sonra daha ayrıntılı olarak sosyal medyayı da içine alacak şekilde sizlere hayvancılıkla ilgili bilgi paylaşımında bulunacaktır.

Bu sayfada genellikle besleme ve beslemeye bağlı problemlerle ilgili bilgi aktarımı yapılması hedeflenmiştir. Sizlerden gelecek yazılı veya video-resim içeren sorulara en kısa sürede Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin GÜLŞEN tarafından cevap verilmeye çalışılacaktır.

Sizlerin hayvancılık ve beslemeyle ilgili en son bilgileri kaynağından alması ve bu konudaki sıkıntılarınıza çözüm arayışına yardımcı olmak bize mutluluk verecektir.

Bu sitede sadece soru-cevap modeli uygulanmayacak ayrıca dünyada en son bilimsel gelişmeler, Türkiye şartlarında besleme uygulamaları, beslenme hastalıklarına karşı alınacak tedbirler açısından da anlaşılır düzeyde bilgi paylaşımı yapılacaktır. Konunun uzmanlarının görüşlerine ve araştırıcıların son çalışmalarına yer verilecek, sizlerin bu hayvancılıkla ilgili bilgilerden en kolay ve anlaşılır şekilde faydalanması sağlanacaktır.

Bu internet sitesi “interaktif” yani karşılıklı haberleşme ve paylaşıma dayanan bir özelliğe sahip olacaktır. Sizlerin bize soracağınız sorularınızın ya da bilgi paylaşımlarınızın özellikle video-resim tabanlı olmasını arzu ediyoruz. Bu sayede sorunlarınız daha kolay anlaşılabilir olacak, çözüm için daha doğru ve ayrıntılı bilgiler sunulabilecektir. Ayrıca sizlerin yaptığı ve faydalandığı sitenin konseptine uygun uygulamalarınızın da istediğiniz taktirde bu sitede yayınlanması düşünülmektedir.

Tarımdan haber internet sitesinde “Yetiştirici soruyor” adı altında sorulan sorular ve verilen cevapların bir kütüphaneye dönüştüğü, öğrenci ve yetiştirici başta olmak üzere hayvancılık sektörü ve meraklılarının uzun yıllardır yapılan bu paylaşımları sıkı takip ettiklerini bilmekteyiz. Eski paylaşımları da içine alacak şekilde bu platformun genişlemesi ve daha büyük bir kesime ulaşması bizlere gurur verecektir.

Saygılarımızla.